Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz.

 1. Satranç

  Eğitimde satrancın önemi günümüzde yadsınamaz bir gerçektir. Modern eğitim anlayışındaki çoklu zekâ kavramına uygun olarak çocuk gelişimine müthiş katkıda bulunan satranç oyunu, okul öncesi dönemde çocuklar ile tanıştırılmalı ve sürekli eğitimin bir parçası olarak kalmalıdır. Satranç, bireyi …

  Find out more

 2. Yoga

  Yoga çocukların dünyaya olan bakış açılarını değiştirerek rekabet olmaksızın, stressiz ve rahat bir şekilde yeni öğrenme metodları geliştirmesini sağlar.

  Find out more

 3. Bale

  İtalyancada dans anlamına gelen “ballo” ya da “balletto” terimlerinden türetilmiş olan ‘bale’ sözcüğü mimik, müzik ve duyguları yüksek düzeyde birleştirerek kullanan çok yönlü bir tiyatro gösterisini ifade etmektedir.
  Bale ile erken yaşlarda tanışan bireyler şu özellikleri kolaylık ile …

  Find out more

 4. Müzik ve Ritm

  Müzik, okul öncesi eğitiminin su götürmez bir biçimde abc’sini oluşturmaktadır. Müzik henüz anne karnında iken çocuğun yaşamında yer almaya başlamakta ve çocuğun yaşamını doğrudan etkilemektedir. Ninniler ile başlayan müzikal dağarcık çocuğun okulda, evde, radyoda, sokakta, parkta kısacası …

  Find out more

 5. Yaratıcı Drama

  Yaratıcı drama; doğaçlama ve rol oynama gibi tiyatro ve drama tekniklerinden yararlanarak bir olayı veya bir fikri, grup çalışması içerisinde yeniden yapılandırılarak söz konusu olaya ya da fikre anlam kazandıran eylemsel süreçtir.
  Yaratıcı drama çocuklarımızda başlıca şu özellikleri …

  Find out more

 6. İngilizce

  Find out more

 7. Pilates

  Çocuk pilatesi, çocukların hem dengede kalmasını hem de kaslarının güçlenip esnemesine yardımcı olur.
  Düzenli yapılan esneme hareketleri çocuklarda fiziksel ve zihinsel farkındalığın oluşmasını, konsantrasyonun artmasını sağlar.
  Konsantrasyon beraberinde dengeyi getirir. Düzenli denge hareketleri de konstrasyon …

  Find out more

 8. Mindfulness

  Birçok çocuk için konsantre olmak, iyi uyuyabilmek zordur. Endişeleri bırakabilmek, rahatlamak ve gevşemek kolay değildir.
  Çocuklar çok fazla uyaranla karşı karşıyalar. Onlara devamlı bir şeyler söyleniyor.
  Minfulness, çocuğun içinde bulunduğu ana yargısız bir şekilde dikkatini vermesidir, minfulness ile “an”da …

  Find out more

 9. Nefes Egzersizleri

  Nefes egzersizleri, çocuklarımızın bedenlerini daha iyi anlayabilmelerine ve daha rahat hissetmelerine yardımcı olur.
  Aynı zamanda yapılan egzersizlerde dil ve dudak çalışmaları da olduğu için telaffuzlarını ve iletişim biçimlerini geliştirmelerine de katkı sağlar.

  Find out more