Eğitim Felsefemiz

Çocuklarımızı yarınlara hazırlamaya başladığımız ilk günden itibaren kurumumuz, Non scholae, sed vitae discimus; ‘’Okul için değil yaşam için öğreniriz.’’ düsturunu eğitim felsefesi olarak benimsemiş ve yüksek bir başarı ile uygulamıştır.

Mezun öğrencilerimizin kendileri ve anne-babalarının değerli geri dönüşleri ile öğreniyoruz ki; mezunlarımız liselere ve üniversitelere giriş sınavlarında oldukça yüksek dereceler elde etmekte, devam etmekte oldukları okullarda Çiğdem Taşlıdan Anaokullarının farkını açıkça ortaya koymaktadır.

30 senedir bizi gururlandıran bu tablonun arka planında özveri ile çalışan bir eğitim-öğretim kadrosu, en ileri teknoloji ile donatılmış derslikler ve bu olanakları sonuna kadar kullanmasını bilen, bilginin önemini çok küçük yaşlarda kavramış, zihinleri parıltılı ve öğrenmeye hevesli çocuklarımız vardır.

Eğitimin gerektirdiği sistematik çalışma, çağın gerektirdiği yenilikler ve başarının gerektirdiği disiplin doğrultusunda öğrencilerimiz farklı eğitim-öğretim yöntemleri ve çeşitli felsefî ekollerden yararlanmakta dürüstlük, yardımseverlik, hoşgörü ve empati gibi günümüzde unutulmaya yüz tutmuş etik davranış ilkelerini de içselleştirmektedir.

Çiğdem Taşlıdan Anaokulları 30 yıldır salt başarının değil, ‘mutlu’ ve ‘pozitif’ bireyler yetiştirmenin gayreti içindedir.